درب های اتوماتیک

contact-us

درب های اتوماتیک

گروه بندی درب های تمام اتوماتیک شامل موارد زیر است :

1- دربهاي اتوماتيك شيشه اي

درب اتوماتیک شیشه ای

درب شیشه ای اتوماتیک

 

اين درب ها عمدتاً نفر رو بوده و عملكرد اتوماتيك اين درب ها در بسياري از اماكن باعث تكريم ارباب رجوع گرديده و حس خوش آيندي در آنها به وجود مي آورد.در اين نوع دربها به علت استفاده از شيشه و فريم هاي آلومينيومي ويا استيل زيبا به طراحان و دكوراتورها اين امكان را ميدهد تا بتوانند از اين درب ها در ساختمان هاي مسكوني و اداري ،فروشگاه ها،اماكن عمومي،بيمارستان ها، هتل ها و غيره استفاده نمايند.استفاده از اين نوع درب ها به طور چشم گيري (تا 70%) از حدر رفتن انرژي سرمايشي و گرمايشي از ورودي ها جلو گيري مي كند و به علت استفاده از درزگيرهاي مويي و يا لاستيكي بين فريم ها مانع نفوذ گردو خاك، حشرا ت و صدا به داخل اماكن مي گردد.همچنين عدم وجود دستگيره در اين دربها و غير تماسي بودن آنها تاثير چشمگيري در جلوگيري از انتشار ويروسها ، ميكروبها و بيماريهاي واگيردار دارند.مصرف پايين انرژي،اصطحلاك پايين،سازگار با هر نوع دكراسيون،با حداقل ايجاد صدا، كنترل تردد و عبورو مرور افراد نيز از ديگر مزاياي استفاده از اين درب ها مي باشند.
اپراتور و مكانيسم اين دربها در هفت مدل درب اتوماتيك كشويي Sliding Automatic Doors ، درب اتوماتيك تلسكوپي ،Telescopic Automatic Doors،درب اتوماتيك منحني يا قوسي Curved Automatic Doors،درب اتوماتيك لولايي Swing Automatic Doors،درب اتوماتيك تاشو يا اتوبوسيFolding Automatic Doors كه عمدتاً به صورت دو طرفه ويا يك طرفه و درب اتوماتيك زاويه دار Angular Automatic Doors و درب اتوماتيك دوار Revolving Automatic Doors طراحي گرديده اند.شرکت آکسین با چندین سال تجربه در زمینه فروش و نصب درب های اتوماتیک شیشه ای در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد.

 


2- درب اتوماتيك كشويي

اين درب ها يكي از ساده ترين و پر مصرفترين نوع درب هاي اتوماتيك نفر رو مي باشند كه به علت حركت خطي و حداقل نياز به فضا موجب استفاده بهينه از فضاي موجود فروشگاه ها و اماكن عمومي مي گردند.در بيشتر ورودي ها اين درب ها معمولاً به صورت دولنگه ثابت و دو لنگه متحرك قابل اجرا مي باشند ولي در صورت نياز مي توان به صورت يك لنگه ثابت و يك لنگه متحرك و يا دو لنگه محرك بدون لنگه ثابت و تك لنگه متحرك بدون لنگه ثابت اجرا نمود.كه دو نمونه آخر بيشتر در مكانهايي كه امكان حركت درب ها بر روي ديوار امكان پذير باشد قابل ارائه مي باشند.با اين سيستم ميتوان ورودي هايي تا عرض دو متر و ارتفاع 2.5متر بازشوي مفيد ايجاد نمود. در اين دربهادر بيشتر مواقع از شيشه هاي 10 ميليمتري سكوريت شده استفاده مي گردد ولي در صورت نياز امكان به كارگيري از شيشه هاي دوجداره تا 20 ميليمتر نيز امكانپذير مي باشد.همچنين كاربران مي توانند نسبت به نياز خود درب را در وضعيت هاي اتوماتيك،دائم باز،دائم بسته،حالت زمستاني يا نيمه باز ،ورود ممنوع و يا خروج ممنوع تنظيم كنند.وهمچنين با نصب سيستم هاي كنترل تردد و يا ريموت كنترل و همچنين برنامه هاي زمانبندي در بعضي از اپراتورها كاربران را قادر به كنترل وردها و خروج ها مي سازد. وجود سيستم سنسورهاي ايمني خطي بين درب ها و كنترلرهاي هوشمند با قابليت ضد برخورد امنيت عابرين را در برابر برخورد احتمالي با دربها را تامين مي كنند.


3- درب اتوماتيك تلسكوپي

اين نوع درب ها بيشتر در ورودي هايي كه نياز به بازشوي بيشتري مي باشد مانند مراكز تجاري و بعضي از اماكن عمومي كه در آن واحد نفرات زيادي عبور مي كنند، پيشنهاد مي گردد.مكانيزم اين درب ها مانند دربهاي كشويي به صورت خطي مي باشد با اين تفاوت كه در اين دربها چهار لنگه متحرك به صورت تلسكوپي عمل باز شدن را انجام مي دهند و اين باعث افزايش 30 درصدي بازشو نسبت به مدلهاي كشوي دو لنگه مي گردد.توسط اين سيستم ميتوان وروديهايي تا عرض 3.5 متر و ارتفاع 2.5 متر ايجاد نمود اين دربها به صورت يك طرفه نيز قابل اجرا مي باشند.در اين دربها استفاده از شيشه هاي 10 ميليمتر و 20 ميليمتر امكانپذير مي باشد. انتخاب وضعيت هاي اتوماتيك،دائم باز،دائم بسته،حالت زمستاني يا نيمه باز ،ورود ممنوع و يا خروج ممنوع وهمچنين با نصب سيستم هاي كنترل تردد و يا ريموت كنترل و همچنين برنامه هاي زمانبندي در بعضي از اپراتورها براي كاربران امكانپذير مي باشد و انهارا را قادر به كنترل وردها و خروج ها مي سازد. وجود سيستم سنسورهاي ايمني خطي بين درب ها و كنترلرهاي هوشمند با قابليت ضد برخورد امنيت عابرين را در برابر برخورد احتمالي با دربها را تامين مي كنند.


4- درب اتوماتيك زاويه دار

اين نوع درب براي فروشگاه ها و اماكني كه بازشوي آنها در يكي از اضلاع آن باشد و يا در ورودي هاي معمولي براي داشتن تنوع در فرم ورودي و زيبايي خاص در معماري بنا ، طراحي گرديده است.حركت اين درب ها نيز به صورت خطي مي باشد ولي با اين تفاوت كه لنگه دربها باهم يك زاويه اي را تشكيل ميدهند كه اين زاويه ميتواند از 90 درجه الي 175 درجه متغير باشد.براي جلوگيري از برخورد درب ها با عابرين به علت زاويه دار بودن دربها امكان نصب سنسورهاي ايمني خطي وجود ندارد و از سنسورهاي مايكروويو خاص استفاده ميگرد كه هم عمل تشخيص حركت افراد را به عهده دارند و هم مانع برخورد دربها با افراد ميگردند.مدار كنترل اين درب ها نيز مانند مدل هاي پيشين كاملاً توسط كاربر و نصاب قابل برنامه ريزي و كنترل مي باشد و همچنين امكان نصب تسط شيشه هاي 10 ميلي متر و دوجداره امكان پذير مي باشد.


5- درب اتوماتيك منحني

درب هاي اتوماتيك منحني با طراحي زيبا و منحصر به فرد يكي از زيباترين نوع دربهاي اتوماتيك شيشه اي ميباشد كه با توجه به طراحي و معماري فضا به شكل نيم دايره ، دايره كامل و يا قوسي از يك دايره و كاملا سفارشي ساخته و اجرا ميگردد. استفاده از اين دربها در مكانهايي كه در معماري آنها از تركيبات منحني استفاده شده است زيبايي و هارموني دو چنداني را ايجان ميكند. همچنين با نصب اين دربها به صورت دايره كامل باعث ايجاد يك فضاي استوانه اي ميگردد كه اين فضا تبادل هواي داخل و بيرون را به حداقل رسانده و اثر قابل توجهي در جلوگيري از اتلاف انرژي و نفوذ گردو خاك و ديگر عوامل طبيعي به داخل ساختمان و همچنين عدم تداخل نفرات در هنگام ورود و خروج مي گردد.


6- درب اتوماتيك لولايي

دربهاي اتوماتيك بيشتر در مكانهايي به كار گرفته ميشوند كه به علت محدوديت در عرض امكان نصب ديگر دربهاي اتوماتيك وجود نداشته باشد. اپراتور اين دربها طوري طراحي گرديده كه نيازي به تعويض درب نبوده و تقريبا قابل نصب بر روي هر نوع درب لولايي ميباشند و توانايي باز و بسته كردن دربها را به داخل و خارج را دارند. همچنين ميتوان از اين سيستم به صورت يك لنگه و يا دو لنگه به كار گرفت. استفاده از اين دربها در مكانهاي پر تردد پيشنهاد نميگردد ولي براي محدود كردن تردد در مكانهاي خاص مانند اتاق مديريت ، اتاق سرور ، اتاق عمل طلا فروشيها و غيره و تركيب آنها با سيستم هاي كنترل تردد سيستم كنترلي مناسبي را بوجود مي آورند.


7- درب اتوماتيك خروج اضطراري

اين نوع درب ها در مكانهايي پيشنهاد مي گردد كه در مواقع خواصي نياز است تا عرض كامل ورودي براي ورود و يا خروج مورد استفاده قرار گيرد. فريم اين درب ها طوري طراحي گرديده كه در مواقع اضطراري مانند اتش سوزي و غيره با فشار اندكي درب ها به پهلو جمع شده و كل عرض وردي را آزاد مي سازند.همچنين در مكانها يي مانند نمايشگاه هاي خودرو و پاركينگ ها كه عبور خودرو و نفر از يك ورودي صورت مي پذيرد ، با اين نوع فريم ها نصب درب اتوماتيك براي اين فضا ها امكان پذير ميگردد. همچنين نصب اين فريم ها بر روي انواع اپراتورهاي دربهاي كشويي امكان پذير مي باشد.

8-درب های اتوماتیک کرکره ای

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و همچنین سوق پیداکردن انجام کارها به حالت مکانیکی ، اهمیت استفاده
از درهای اتوماتیک نیز پیشرفت قابل توجهی داشته است . کرکره برقی نوعی درب اتوماتیک است که مورد استفاده
در درب و پنجره ها می باشد ، که بوسیله صفحات افقی به یکدیگر متصل شده اند و با بالا و پایین رفتن این صفحات
افقی باز و بسته می شود.

کرکره برقی بعنوان حفاظی در برابر باد و باران عمل می کند. خرید کرکره های برقی به این معنی است که شما در حفظ حریم خصوصی و امنیت خانواده سرمایه گذاری کرده اید . برای اینکه  درب منازل و یا سایراماکن به آسانی باز و بسته شود ، نصب درب اتوماتیک پیشنهاد می شود . بعنوان مثال هنگام پارک خودرو در پارکینگ ، دیگر نیازی به پیاده شدن و باز کردن در نیست . از دیگر مزایای استفاده از کرکره می توان به سازگار با همه شرایط جوی ، امنیت و عمر بیشتر نسبت به درهای قدیمی و سنتی اشاره کرد . لازم به ذکر است که قطعی برق نیز خللی در عملکرد کلی کرکره ایجاد نمی کند ، زیرا کرکره برقی  با دست نیز قابل حرکت می باشد .

کرکره ها در انواع ، اندازه و شکل های مختلفی وجود دارند که می توان آنها را به راحتی در مکان های مختلف به اجرا درآورد.

کرکره برقی تا حد بسیار زیادی می تواند تضمین کننده و تامین کننده امنیت یک محیط باشد . این محصول دارای تیغه های مقاوم و مستحکم است که مواد سازنده آن ها در هر مدل با دیگری متفاوت است . بهینه کردن مصرف انرژی نیز یکی از مهم ترین نکات و ویژگی های یک کرکره اتوماتیک است . در کنار این ویژگی های مهم یک ویژگی دیگر به نام زیبایی نیز وجود دارد.